Bugun...


Nuran Zincircioğlu

facebook-paylas
HAYALLERİNLE HAYATINI ŞAŞIRTMAYA VAR MISIN?
Tarih: 24-07-2019 13:48:00 Güncelleme: 24-07-2019 13:48:00


 

Hayatımız belli dönemlerde bir rutine girer, bazılarımızda bu beş altı yıllık periyodlar şeklinde kendini gösterir; adı konulmamış bir mutsuzluğa neden olabilir, bir yandan her şey vardır ama bir yandan da heyecanlandıran bir şey yoktur.
Böyle bir durumla karşılaştığımızda kendimizi ve hayatımızı biraz şaşırtmak ve rutinin dışında bir yerlere oturtmak iyi gelir. Bunun için de hayallerimizden yararlanabiliriz.

Hayal kuramıyorum diyen çok sayıda kişiye rastlıyorum, aslında hayal kırıklığı yaşamaktan korktukları için bunu söylüyorlar çoğu zaman. Hayallerimizin hepsi gerçek olacak diye bir şey yok elbette, diğer yandan hayal kurma ve peşinden gitme sürecini çok yaratıcı ve mutluluk verici buluyorum.

NASIL HAYAL KURULUR?
Çok sayıda yöntemi var elbette, ilk aklıma gelen bir konu seçip o konuda en iyi ihtimal senaryolarının  neler olabileceği düşünmek, örneğin  para konusunda olabilecek en iyi  durum ne olurdu, aşk konusunda en büyük hayalim şudur veya seyahat etmek konusunda sınırsız zamanım ve param olsaydı şuralara giderdim gibi.

Bir başka yöntem duyguları harekete geçirmek olabilir, hangi duyguları daha çok yaşamak istiyorum hayatımda ve neler yapıyor olsaydım, ne yaşıyor olsaydım bu duygular harekete geçerdi.

Hayallerinizi sadece düşünmekle kalmayın, yaşadığınızı hissedin, hayalleriniz için ulaşılabilir zaman belirleyin, aynı zamanda yazın ve yanınızda taşıyın lütfen, arada sırada çantanızdan çıkarıp bakın.
Bunun için ne yapabilirim nasıl yapabilirim diye kendinize sorun.

Bir de hayalleri gerçekleştirme kısmı var Bir başlangıç yapmak için hayalinize ulaşmak için neler yapabileceğinizi yazabilirsiniz, bu hayalin sizin için neden önemli olduğunu not alabilirsiniz, ne kadar çok neden bulursanız o kadar iyi olur. Sonra da biraz araştırma yapın bakalım, kim bilir belki çok yakında fırsatlarla karşılaşırız.
Hayallerinizi yaşadığınızı tüm hücrelerinizde olmuş gibi hissedin. Hissettiğiniz enerjiyi tümüyle şimdi şu anda var olduğunu yaşayın. Bakın en kısa zamanda olduğunu göreceksiniz. Yaşadıklarınıza siz bile şaşıracaksınız.


Sevgi ile kalın.
NURAN ZİNCİRCİOĞLU
Aile İlişki ve Sosyal İletişim Danışmanı

www.nuranzincircioglu.com
www.chakramerakademi.com.tr.

0532 2381136

2019Bu yazı 4696 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI