Bugun...


Gökten Öztürk

facebook-paylas
SİYASETİN BİR YÜZÜ
Tarih: 27-11-2019 11:48:00 Güncelleme: 27-11-2019 12:54:00


Siyaset siyaset siyaset yaklaşık 2 aydır uzak olduğum konu. Nedir bu siyaset ? Dünya siyaseti mi Türkiye siyaseti mi Aksaray siyaseti mi ? Herkes yaşadığı bölgenin siyasi kişisiyle uğraşır oranın siyasetine bakar. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın taktiği mi ? Herkes kendine bakarsa kendi kalbini düzeltirse ne adaletsizlik olur ne kavga olur ne de düzensizlik olur. Bu nefis denen mahlukat bizi öyle bir duruma getirdi ki özelikle Aksaray siyasetinde?

2017 yılının sonlarında bir önceki Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay Belediye Başkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Aksaray'da çok güzel bir Ak Parti ivmesi yakalamış lakin bu burada çok uzun kaldı ortam bozuldu derken Ak Parti Genel Başkanına ve Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet edilmiş. Görevden alınması sağlanmıştı. Kim geldi onun yerine Mali Müşavir Hüseyin Altınsoy . O da Aksaray Belediyesindeki deneyimli çalışmalarından dolayı halen Ak Parti İl Başkanlığını yürütüyor.

Şu kadar iyi olmuş bu kadar hizmet getirmemiş konusunu tartışmıyorum. Lakin şimdi bazı çevrelerde Hüseyin Altınsoy görevden alınsın yeni bir aday gelecek biz onu sevmiyoruz Recep Tayyip Erdoğan onu değiştirecek denmiyor mu? Tamam  Hüseyin Altınsoy'u aldık onunyerine Ahmet'i, Mehmet'i, Levent'i veya herhangi bir kişiyi getirdik. Ee sonra yeni gelen kişiye ne kadar sabredeceğiz hemen onu görevden aldırmak için çaba harcamayacak mıyız?

Sorunlar problemler kapalı kapılar ardında çözülmez. Birlik beraberlik içerisinde çözülür.Ayrıştırmalar olursa 4 gruba ayrılır. Milletvekili Cengiz Aydoğdu grubu Milletvekili İlknur İnceöz grubu, İl Başkanı Grubu , Belediye Başkanı Evren Dinçer grubu ortaya çıkmayacak mı? Bunlar geçmiş dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı döneminde de olmadı mı? 

Münafıklık yapan arkadaşlara söylüyorum bırakın bu işleri. Birlik beraberlik zamanı. Konu Aksaray'ın kalkınması Aksaray'a hizmet getirilmesi değil mi? Yoksa önce cepleri doldurma dönemi boşver Aksaray'ı mı? Ayrıştırma yaptıkça Aksaray zarar görüyor. Birbirimize yardımcı olacağımız yerde birbirimizin ayağına kurşun sıkıyoruz. Sıkıntılar problemler birlik beraberlik içinde çözülür. Yetkili merciler kim. İl Başkanı- Milletvekilleri- Belediye Başkanı birbirimize küs olursak icraatlar yapamayız.

Birbirimizin ardından kötü sözler söyleriz. Bu dünya yalan dünya toprağın altını unutmayalım

Herkese sevgiler saygılar

 

 

 

 Bu yazı 1531 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI