Bugun...BEKÇİLİKTEN OYUNCULUĞA UZUN İNCE BİR YOL

Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı bir köyde dünyaya gelen Vedat Sert tarım işçiliği inşaat işçiliği çobanlık ve bekçilik yaparak hayatını kazandı en sonunda aldığı bir teklif ile kamera karşısına geçerek oyuncu oldu.

facebook-paylas
Güncelleme: 16-12-2020 21:32:17 Tarih: 16-12-2020 20:17

BEKÇİLİKTEN OYUNCULUĞA UZUN İNCE BİR YOL

   Bir adam düşünün yıllarını ekmek davasına adamış tarım alanlarında çalışmış inşaatlarda çalışmış çobanlık yapmış bekçilik yapmış kısacası ekmegini nerede kazanacaksa o yolun yolcusu olmuş.Oyunculuk belkide aklından hiç geçmiyordu uzak bir ihtimaldi.Mahalleden arkadaşı olan tiyatro sanatçısı Kadir Çolak Bir tv filmi çekecekti.Filmi kendi memleketi olan Adana'da çekecegi için oyuncuları o bölgeden ayarlayacaktı.bir rol vardıki giyim kuşam ve yaşam tarzı ile eski mahalle arkadaşı Vedat Sert için adeta özel olarak yazılmıştı.Yönetmen  vedat sert'i çokta iyi tanıyordu başaracagından emindi. bir araya geldiler konuştular olurmu olmazmı diye konuşurlarken Kadir Çolak hazır ol yarın seni sete götürüyorum dedi.Vedat Sert itiraz etmedi tamda istenildiği saatte  gelerek sete gittiler..Devamını  Vedat Sert'ten dinleylim..

VEDAT SERT: Ben ekmeğimin derdinde adamdım oyunculuk kim ben kimdim aklıma bile gelmezdi oyuncu olmak Birgün Mahalle arkadaşım oyuncu Kadir Çolak geldi Adana'da bir tv filmi çekecegim yarın hazır ol seni sete götürecegim dedi.yapabilirmiyim başarabilirmiyim derken anlaştık ve sete gittik. Film terör örgütü ile  kahraman Türk askerinin mücadelesini anlatan milli duyguların yogun oldugu bir filmdi. Ben o filmde  Terör Örgütün içine sızmış vatansever bir dogulu vatandaş rolü oynayacaktım..kadir çolak bir kaç prova aldıktan sonra bu adam için provaya gerek yok dogrudan atın kameranın önüne dedi..Kendimi öyle kaptırmıştımki Adımın Vedat olduğunu bile unuttum..bana verilen replikleri hiç şaşırmadan  söylüyor  çekimleri tekrarlatmadan ilk seferde çıkarıyordum.Kadir Çolak rolümü uzattı daha da önemli bir rol haline getirdi.bu film ''cennet çiçekleri ''adlı milli duygu yüklü bir filmdi ve  çok  mutlu oldum bu filmde oynamaktan şimdi kadir çolak'ın çekecegi ikinci filme hazırlanıyoruz ne rolü verecegini söylemiyor  sürpriz diyor.herşeyin hayırlısı olsun yapmadığımız bir aktörlük vardı onuda yaptık.

   Filmin yönetmeni Kadir Çolak ise. senaryoyu yazarken vedat aklımda yoktu kısacası, sonra hayalimde karakteri canlandırınca  sanki ona özel yazılmış bir roldü çekimlerde bizi zorlamayacagından emindim. tamda düşündüğüm gibiydi ilk defa kamera karşısına geçmesine ragmen usta oyunculara taş çıkartırcasına bir performans koydu ortaya.hatta kendisini filmde asistanım bile yaptım.şimdi yeni yazdığım senaryoda ona bir rol yazdım ama söylemiyorum  ilk film gibi ikinci filmdeki rolde ona sürpriz olacaktır dedi.
Bu haber 1683 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri

YUKARI YUKARI