Bugun...BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATAN KLİNİK BİYOKİMYA UZMANI DR.EMİNE AKIN'IN MİSAFİRİ OLDUK

ALKALİ LİFE CENTER Sağlıklı yaşam Danışmanlık ve Eğitim merkezi bünyesinde çalışmalarına devam eden Dr. Emine Akın, tıp ve sağlık alanındaki bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek yeni bilgileri verdiği seminerlerle, Tv ve radyo programları ve grup eğitimleriyle bizlere anlatıyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-12-2019 22:39:00 Tarih: 06-12-2019 15:11

BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATAN KLİNİK BİYOKİMYA UZMANI  DR.EMİNE AKIN'IN MİSAFİRİ OLDUK

Sağlıklı yaşam ve bunu sağlamak için gereken temel bilgileri ayrıntılı olarak anlattığı  ‘’Alkali Vücudun Sırları’’ ve ‘’ İdeal Vücudun Sırları’’ isimli iki kitabı bulunuyor.  Kendisiyle kurduğu merkez Alkali Life Center ve kitapları hakkında konuştuk. 

Gökten Öztürk:  Merhaba hocam, Alkali Life Center Sağlıklı Yaşam merkezini kurmaktaki amacınınızla başlayalım isterseniz…  
Klinik Biyokimya Uzmanı Dr.Emine Akın  :  Günümüzde sağlıklı yaşam hakkında  insanların zihni çok karışık . Çünkü çok fazla bilgi kirliliği var. Bu merkezi kurmaktaki temel amacımız, öncelikle insanlara  sağlık konusunda doğru bilgileri anlaşılır ve uygulanabilir yöntemlerle ulaştırmak ve bu konuda eğitimler vermek.  Eğitimlerimiz  seminerlerle, Tv –radyo programlarıyla  ve uygulamalı sağlıklı mutfak atölyeleriyle de farklı şekillerde olabiliyor.  Özel gruplar ve kurumlar için de eğitim planlamalarımız bulunuyor.  Ayrıca bireysel sağlıklı yaşam danışmanlık programlarımız da var. 

Biz burada her insanın vücut özelliklerinin kendisine özel ve biricik olduğu temel ilkesinden yola çıkarak kişiye özel uygulamalar yapıyoruz. Kişilerin sağlık problemlerinin en temeline hücresel düzeye inerek buradan itibaren çözümleme yoluna gidiyoruz. 

 

 

Öncelikle sağlık problemlerini bazı özel analizlerle tespit ettikten sonra, kişinin yaşam alışkanlıkları ve beslenme düzeni hakkında da çok detaylı bir değerlendirme yapıyoruz. Elde ettiğimiz bu bilgileri bütün olarak değerlendirerek o kişiye özel bir program hazırlıyoruz. Bu programın süresi 3 ay ve haftalık  seanslar yapıyoruz.   

 


Merkezimizde uygulanan  sağlıklı yaşam danışmanlık programlarıyla  kişinin  kendi vücut özelliklerini daha yakından tanıması ve bunun bir sonucu olarak da sağlığını ilgilendiren her konuda, yaşam alışkanlıkları ve  özellikle beslenme konusunda bilinçli bir şekilde doğru seçimler yapma alışkanlığı kazanması sağlanmış oluyor. Bu da öncelikle  kişinin kendi sağlığnıı ve ikinci derecede de  aile bireylerinin sağlığını olumlu yönde etkileyerek yaşam kalitesini oldukça iyi bir düzeye getiriyor. 
Yani kısaca merkezimizde bu danışmanlık ve eğitim programlarıyla  kişilerin bir yandan sağlık problemleri iyileşirken diğer yandan da  kendi sağlığını yönetmeyi öğreniyorlar. Çünkü programlarımızda eğitim de var.  Bir japon atasözünde olduğu gibi  balık vermiyoruz, balık tutmayı öğretiyoruz kişilere. 

Gökten Öztürk: Çıkardığınız kitaplardan bahseder misiniz ?
Klinik Biyokimya Uzmanı Dr.Emine Akın : İlk kitabım ‘’Alkali Vücudun Sırları’’. İkinci kitabım ise ‘’ İdeal Vücudun Sırları’’. İkinci kitabım bu geçtiğimiz haziran ayında okuyucuyla buluştu.  İkinci kitabımla ve çalışmalarımla  ilgili olarak  temmuz ayında Birleşmiş Milletler’de Cenevre’de   2019 Sağlıklı Yaşlanma Yılı kapsamındaki bir oturuma konuşmacı olarak davet edildim.  

Kitaplarımdaki  içerikle genel olarak sağlıklı yaşam hakkında  okuyucuya temel bir bilgi kazandırmayı amaçladık. Çünkü vücudumuz nasıl çalışıyor önce bunu bilmemiz gerekiyor. Ancak bu temel bilgileri bilerek doğru seçimler yapabilirsiniz.  Mesela hep bahsedilir, kilo verme, zayıflama , diyetler vb hakkında ama doğru bilgi nedir , hangisini uygulamak faydalı bu konuda çok karışıklık var. Başka bir konu da su içme konusudur . Bu konuda toplumda hem bilgi hem de bilinç düzeyi çok yetersiz. Hastalıkların çoğu da vücudumuzun hücresel düzeyde susuz kalmasından kaynaklanıyor.  Kitaplarımda su içmenin önemi, doğru su içme yöntemleri ve bununla ilgili birçok bilimsel gelişmeleri çok açık ve anlaşılır biçimde yazdım. 

Kitaplarımızla okuyucularımız  öncelikle vücudunun yapısı ve çalışma düzeni hakkında bilgi sahibi oluyor. Ve ayrıca sağlıklı bir yaşam sürdürmek için  neler yapması gerekiyor bunları örnekleri ve açıklamalarıyla öğreniyor. 
Aslında anlatmak istediğimiz temel konu, hastalanmadan  sağlıklı ve mutlu yaşamanın yolları.  Bir düşünün sağlıklı olmak ne ifade ediyor ?  Sağlıklı yaşam temeldir, Çünkü sağlık olmadan hiçbirseyin çok da anlamı yok. Belki şimdiye kadar çok önemli bir sağlık probleminiz olmamıştır ama bazen nezle, grip bile olduğunuzda bu döngünün ne kadar yorucu, zahmetli ve mutsuzluk verici olduğunu hatırlayın.  

Acaba sağlığınızı kaybetmeden, bu acı ve sıkıntıları yaşamadan, sağlıklı ve üretken, kaliteli ve mutlu bir yaşam geçirmek mümkün mü?  Evet, elbette mümkün! 
Ama bunun için önce kendinize çok yakından bakıp, ta hücrelerinize kadar inerek vücudunuzun nasıl çalıştığını öğrenmeniz ve anlamanız, kısaca kendinizi keşfetmeniz gerekiyor. Bu keşiflerle edindiğiniz yeni kazanımları hayatınızda uyguladığınızda daha sağlıklı, keyifli ve mutlu bir hayat sizi bekliyor olacak.

İdeal Vücudun Sırları kitabı, hastalıksız bir hayat için okuyucularımıza rehber olacak bir kitap.  Okuyucularımıza  özellikle şunu söylemek istiyorum.  Bu kitaptaki bilgilerle sağlığınızda ve hayatınızda muhteşem bir dönüşüm yaşayacaksınız. Vücudunuzdaki harika işleyişi ve bunu korumak için neler yapmanız gerektiğini örneklerle ve pratik bilgilerle öğreneceksiniz. Diyet yapmanın zararlarını, diyetsiz nasıl sağlıklı kilo vereceğinizi, kilonuzu kalıcı şekilde koruma yöntemlerini, sağlık problemlerinizin temel sebeplerini, sebepleri ortadan kaldırmak için neler yapacağınızı bütün detaylarıyla bu kitapta bulabilirsiniz.


Vücudunuzdaki hassas düzenlerin işleyişine uygun nasıl bir yaşam tarzı olması gerektiğini, beslenmenin hücresel düzeydeki müthiş etkilerini, hücresel sağlığı korumak için nasıl beslenmeniz gerektiğini örnekleriyle birlikte okuyabileceksiniz. 
 Ayrıca çağımızın en önemli ve tehlikeli sağlık problemlerinden biri olan antibiyotik direncinin nedenlerini, nasıl oluştuğunu ve nelere yol açabileceği hakkında çok önemli bilgilere ulaşacaksınız.  Ve bu bilgilerle  artık ilaç kullanırken çok daha   bilinçli ve dikkatli olacaksınız. 
Okuyucularımız suyun sağlıklı yaşamdaki önemini detaylı açıklamalarla daha net kavrayacak. Şu ana kadarki su içme konusunda yaşadığınız problemlerin ve sıkıntıların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız. Daha da önemlisi su içme konusundaki alışkanlıklarınızı temelden değiştiren yeni metodumuzu bütün detaylarıyla öğreneceksiniz. En önemlisi de bunu  hayatınızda kolayca uygulayabileceksiniz. 


Beslenme ile ilgili özel bir bölüm var kitabımızda. Beslenme konusunda bulacağınız çok önemli pratik uygulama bilgileri ile hem sağlıklı beslenmenin yollarını öğrenecek hem de ideal kilonuzu korumayı başaracaksınız.  Hangi besini neden ve nasıl yemeniz gerektiğini öğrenerek hayatınızda beslenme seçimlerinizi çok daha bilinçli yapabileceksiniz. Diyet yapmanın zararları  hakkında çok önemli bilgiler alabileceksiniz bu bölümde. 

Hastalıklardan iyileşme sürecinde hücresel sağlığa odaklanmanın ne kadar önemli ve hızlı sonuç verdiğini vaka örnekleriyle çok daha net kavrayacaksınız. 

Kitabın son bölümündeki  Sağlıklı Mutfak Atölyemizden Tarifler kısmında, interaktif olarak uyguladığımız mutfak atölyesi eğitimlerimizden çok lezzetli ve sağlıklı tarifler bulacaksınız. 

 

Vücudunuzla ilgili şimdiye kadar hiç duymadığınız gizli kalmış bilgiler ve en son bilimsel gelişmeleri de öğreneceğiniz bir rehber kitap ‘’İdeal Vücudun Sırları ‘’. 
Kısaca özetlemek gerekirse  ideal bir vücuda kavuşmak ve ömür boyu sağlıklı yaşamak istiyorsanız, bu kitabı hemen okumalısınız diyorum, değerli okuyucularımıza. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. 

Kitabı edinmek  isteyen değerli okuyucularımız  aşağıda belirtilen sosyal medya hesaplarından  merkezimizle iletişime geçebilirler. 
www.alkalilifecenter.com
twitter.com/CenterLfe
instagram.com/alkalilifecenter
facebook.com/alkalilifecenter
0216 410 30 80
Bu haber 1484 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI