Bugun...ALARA ADAMS AVUSTRALYADA YANAN HAYVANLAR İÇİN GÖZ YAŞI DÖKÜYOR

AVUSTARALYA SİDNEY'İN ÜNLÜ MANKENLERİNDEN ALARA ADAMS ÇIKAN ORMAN YANGINLARINDA YANAN HAYVANLAR İÇİN GÖZ YAŞI DÖKÜYOR

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2020 17:32

ALARA ADAMS AVUSTRALYADA YANAN HAYVANLAR İÇİN GÖZ YAŞI DÖKÜYOR

Sidney'in ünlü mankenlerinden Alara Adams güzelliği kadar merhameti ile tanınan bir kişi Avusralya'da çıkan orman yangınları kendisini çok etkilemiş her gece ormanda yanan hayvanlar için üzülen ve göz yaşları döken Alara Adams ne yapacağını bilemiyor ve ellerini açıp Allah'a dua ediyor.

Newstanbul Medya İnternet Haber Sitesine duygularını anlatan Alara Adams şunları söyledi: "Kötü hava şartları ve devasa boyutları nedeniyle kontrol altına alınamayan yangınlar, ülkede daha önce görülmemiş boyutlarda tahliye operasyonlarını da mecbur kıldı. Sadece New South Wales eyaletinde bin 365 ev yok olurken, ülke genelinde de en az 23 insan yangın nedeniyle hayatını kaybetti. Haftalardır süren yangınlarda 480 milyon hayvanın da can verdiği tahmin ediliyor. Kanguru adasının üçte biri kül olurken, ada deniz aslanları, koalalar, kırmızı kuyruklu kara kakadu da dahil nesli tükenmekte olan kuş türlerine ev sahipliği yapıyor.

Adanın batısındaki Flinders Chase Milli Parkı’nda ise penguen kolonileri ve ünlü kıyı kaya oluşumları bulunuyor. Ayrıca Ligurian bal arılarının kolonisi de bulunuyor. Çok sayıda yük hayvanının korunup bakıldığı çiftlik maalesef hava şartlarından ötürü büyük zarar görmüş durumda. Onarımların yapılabilmesi için her zamankinden fazla desteğe ihtiyaç var. Avustralya’da yaşanan yangınlar küresel ısınma gerçeğini acı bir şekilde yüzümüze vurdu. Hektarlarca alan yok oldu, milyonlarca hayvan öldü. 

Bunca senelik emek, bunca sene adım adım örülen her şey mahvoldu bir gecede. Ahırlar kısmen iyi, sıkıntı yok gibi şimdilik ama çalışan evi, kedilerin yaşam alanı ve tam ana giriş vs tarafı kullanılamaz halde. Ne yapacağız nasıl altından kalkacağız bilemiyorum...

Dehşet içinde oraya buraya uçuşan, yanarak ölen kuşlar, korku içinde saklanacak yer arayan kediler, köpekler görmek istemiyoruz" dedi.
Bu haber 1375 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI